Хари Кейн поддържа мечтата на Байерн Мюнхен за Шампионска лига жива, за да отнеме топлината на Томас Тухел
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-03-05 | 00:15:33

Хари Кейн вкара два пъти и стана първият англичанин, вкарал 50 европейски гола, за да запази живи надеждите на Байерн Мюнхен за сребро през този сезон.

А капитанът на Англия, струващ 100 милиона паунда, вече отбеляза зашеметяващите 33 гола в 33 мача през първия си сезон за баварския гранд. Капитанът на Англия остави Спърс, за да печели трофеи, но шампионите на Бундеслигата за последните 11 сезона изостават от непобедения Байер Леверкузен на Шаби Алонсо с 10 точки.

Поражението с 1-0 в първия мач в Рим - по средата на три поредни мача загуби миналия месец - накара Томас Тухел да бъде казано, че ще бъде уволнен в края на сезона. Но Тухел спечели битката на двама бивши треньори на Челси срещу Маурицио Сари снощи благодарение на дубъла на Кейн и удара с глава на Томас Мюлер.

Победителите от 2020 г. вече се завръщат на четвъртфиналите, тъй като се опитват да избегнат своите първи сезон без трофей от 2011-12 г. Кейн, който никога не е печелил голям трофей, имаше само седем докосвания в началните напрегнати 30 минути - най-малкото от всички полеви играчи.

Чиро Имобиле от Лацио, който вкара дузпата в първия мач, се изплъзна на Ерик Дайър, но пропусна ясен удар с глава на далечната греда след 37 минути. По-малко от две минути по-късно Мюлер се върна с глава към Рафаел Герейро, а избитият удар на португалеца бе отбелязан с глава от Кейн чрез вратаря на Лацио Иван Проведел.

Това беше неговият първи нокаут гол в Шампионската лига точно за пет години, след като вкара за Тотнъм в Дортмунд по пътя към финала през 2019 г. - и неговият 50-и във всички европейски състезания.

В добавеното време на първото полувреме изчистеният ъглов удар на Герейро беше върнат от воле от Матийс Де Лигт и Мюлер отбеляза с глава от три ярда.

Това беше 60-ият гол на германския ветеран в Шампионската лига, включително 11 в последните 16 мача от 2009 г. насам. След 66 минути Кейн отбеляза отскочилата топка, след като ударът на Лерой Сане беше париран от Проведал за неговия 51-ви европейски гол и 27-ми в Шампионската лига. Уейн Рууни (30) е единственият англичанин, който е отбелязал повече в топ европейското състезание.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk